bornapart logo

پیچ، مهره، واشر

پیچ، مهره، واشر و متعلقات

توضیحات

پیچ، مهره، واشر و متعلقات

 

پیچ، مهره، واشر و متعلقات قطعاتی مکانیکی هستند که در ساخت ماشین آلات کاربرد دارند. پیچ قطعه ای به شکل استوانه است که شیارهایی بر روی آن وجود دارد. این شیارها می تواند انواع و اقسام مختلف داشته باشد مانند مربعی، مثلثی، ذوزنقه و نیم دایره. از پیچ برای نگهداری مکانیکی قطعات در کنار هم استفاده می شود. باید توجه داشت جنس مواد اولیه  در کیفیت نهایی پیچ ها تاثیر زیادی دارد.

پیچ ها از لحاظ شکل ظاهری در دو دسته جای می گیرند:1- پیچ های خودکار که برای ثابت شدن در جای خود به مهره نیاز ندارند. 2- پیچ های غیر خودکار که برای ثابت شدن در جای خود به مهره نیاز دارند. پیچ ها در انواع مختلف در بازار موجود هستند مانند پیچ های آلن، مغزی، ماشین، چوب، فلز و …

مهره یکی دیگر از قطعات مکانیکی موجود در دسته بندی پیچ، مهره، واشر و متعلقات است. مهره به شکل های حلقه ای، گرد یا چند ضلعی موجود است و سوراخ داخل آن رزوه  شده است و در حقیقت ابزاری کمکی برای ثابت نگه داشتن پیچ در محل اتصال است. معمولا پیچ و مهره ها با هم استفاده می شوند. جنس مهره از فولاد، آهن و یا فلزات دیگر است. اما ممکن است جنس پلاستیکی آن هم برای پیچ های پلاستیکی موجود باشد.

واشر حلقه ای از جنس فلز یا پلاستیک است که از آن جهت توزیع بار پیچ و مهره استفاده می شود. واشرها در صنعت به شکل های مختلفی ساخته می شوند و در قطعات پیچ و مهره و اتصالات کاربردهای فراوانی دارند. کاربرد واشر را می توان در دو نکته خلاصه کرد.اول جلوگیری از باز شدن پیچ و مهره در اثر لرزش و دوم جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعه اصلی در اثر چرخش مهره. اسپیسر به معنای فاصله گذار یا فاصله نگه دار است که در اندازه ها و ابعاد مختلفی در بازار موجود است و کاربردهای مختلفی در ماشین آلات و ساختمان سازی دارد.

فروشگاه آنلاین برناپارت تامین کننده قطعات پیچ، مهره، واشر و متعلقات در خدمت شماست تا خریدی آسان و به صرفه را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *