bornapart logo

سیستم حرکت خطی و متعلقات

سیستم حرکت خطی و متعلقات

توضیحات

 

سیستم حرکت خطی و متعلقات شامل بلبرینگ خطی، ریل و واگن و شفت و سایر اتصالات مربوطه می باشد. این  سیستم های حرکتی در دستگاههایی نظیر پرینتر سه بعدی و دستگاههای سی ان سی استفاده می شوند.  بلیرینگ ها یا بال بوشینگ ها یکی از اجزاء مهم سیستم های مکانیکی در ماشین آلات محسوب می شوند و در دستگاههایی استفاده می شوند که در آن ها شفت تبدیل به میله ای راهنما شده و حرکت خطی به صورت رفت و برگشتی انجام می پذیرد.

بلبرینگ های خطی زمانی به میدان می آیند که دقت های بالا و عملکردهای بی صدا مد نظر باشد. انواع مختلفی از بلبرینگ ها از جمله بلبرینگ های فلنج دار، بلوکی، لبه دار و بدون لبه در بازار ارائه می شوند که با توجه به کاربردشان مورد استفاده قرار می گیرند.

سیستم خطی حرکتی و متعلقات

یکی دیگر از اجزاء سیستم حرکتی خطی و متعلقات، ریل و واگن ها هستند که همانند بلبرینگ های خطی در سیستم هایی که نیاز به حرکت خطی دقیق باشد، مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا ریل ها همراه با واگن استفاده می شوند. این دو قطعه مکانیکی در ترکیب با هم یک سیستم حرکتی با کمترین میزان خطا را تشکیل می دهند. بر روی ریل ها شیارهایی وجود دارد که این شیارها مسیر حرکتی واگن می باشد. درون واگن نیز ساچمه هایی تعبیه شده تا با حرکت واگن به چرخش در آمده و حرکتی نرم و دقیق را ایجاد نمایند.

شفت ها نیز جزء سیستم حرکت خطی و متعلقات آن می باشند. این راهنمای خطی در انواع و اندازه های مختلف در بازار ارائه می شود. معمولا شفت هارد و شفت هارد کروم شناخته شده تر و پرکاربردتر هستند. شفت های هارد کروم به دلیل سطح آبکاری شده از مقاومت بالایی در مقابل سایش برخوردار هستند.

شما عزیزان می توانید این قطعات را به صورت آنلاین از فروشگاه برناپارت خریداری نمایید تا در اسرع وقت برایتان ارسال شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *