bornapart logo

سیم و کابل، کانکتور و رابط

سیم و کابل، کانکتور و رابط

توضیحات

 

سیم و کابل، کانکتور و رابط قطعاتی هستند که از آنها در تجهیزات و وسایل الکترونیکی در محیط های اداری، صنعتی و خانگی  استفاده می شود. از سیم ها و کابل ها برای انتقال جریان الکتریکی، صوت و تصویر و اطلاعات استفاده می شود. سیم ها به سه دسته تقسیم بندی می شوند: 1- سیم های مفتولی 2- سیم های افشان 3- سیم های نیمه افشان. هر کدام از این سیم ها به تناسب نیاز در تجهیزات الکترونیکی کاربرد دارند. کابل ها دارای انواع فشار ضعیف، فشار متوسط و فشار قوی هستند.

از کانکتور یا همان رابط برای انتقال اطلاعات در وسایل الکتریکی استفاده می شود. سوکت ها را هم می توان در دسته بندی سیم و کابل، کانکتور و رابط جای داد. برای اینکه اطلاعات به صورت درست منتقل شود، نیاز است در ابتدا و انتهای سیم ها و کابل ها از سوکت ها استفاده شود. سوکت در واقع نقطه پایانی جریان ترافیک ارتباطات بین پردازشی در طول یک شبکه است. سوکت ها در دو نوع استریم(اتصال گرا) و سوکت های دیتاگرام( بدون اتصال) وجود دارند.

جوراب سیم روکشی ضد سایش است که جهت دسته بندی، مرتب سازی سیم ها و کابل ها و محافظت آنها در مقابل آسیب دیدگی استفاده می شود. وارنیش هم دقیقا کاربردی مشابه جوراب سیم دارد. در پرینترهای سه بعدی و دستگاههای سی ان سی نیز برای جمع کردن و مرتب نمودن سیم ها از جوراب سیم و وارنیش استفاده می شود.

فروشگاه آنلاین برنا پارت با تامین قطعات سیم و کابل، کانکتور و رابط که در ساخت دستگاههای پرینتر سه بعدی و دستگاههای سی ان سی به کار می روند، امکان خریدی آسان و مطمئن را برای شما عزیزان فراهم کرده است. شما می توانید تنها با چند کلیک این قطعات را خریداری کرده و درب منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *