bornapart logo

پیچ های انتقال قدرت

پیچ های انتقال قدرت

توضیحات

پیچ های انتقال قدرت یا پیچ های انتقال برای تبدیل حرکت دورانی به حرکت خطی

 

این پیچ ها در ماشین آلات صنعتی و نیمه صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. این پیچ ها شامل قطعات پیچ، مهره و نگهدارنده پیچ و مهره می شوند.

پیچ های انتقال مزایایی دارند که استفاده از آنها را در صنایع اجتناب ناپذیر می کند. از جمله اینکه تحمل بالایی در مقابل فشار وارد شده دارند، فضای اندکی را اشغال می کنند، خاصیت خود قفل شوندگی دارند، دقت قابل قبولی دارند و دیگر اینکه هزینه آنها نسبتا پایین است.

لیداسکروها یکی از انواع پیچ های انتقال قدرت هستند که در دستگاههایی نظیر پرینترهای سه بعدی و  دستگاه های سی ان سی مورد استفاده قرار می گیرند. این پیچ ها از مهم ترین اجزای مکانیکی به کار رفته در این دستگاه ها به شمارمی روند. لیداسکروها با قطر و گام های مختلف در بازار موجود هستند و به تناسب نیاز مورد استفاده قرار می گیرند.
لیداسکروها بر اساس شکل رزوه به سه مدل تقسیم بندی می شوند: 1- لیداسکرو با رزوه مربعی 2- لیداسکرو با رزوه پایه ای 3- لید اسکرو با رزوه قله ای. قیمت  پیچ لیداسکرو نسبت به  پیچ بال اسکرو بسیار پایین تر است و به همین دلیل کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد.

بال اسکروها یکی دیگر از انواع پیچ های انتقال قدرت هستند که نسبت به لیداسکروها از دقت بالاتری برخوردار هستند. وجود بلبرینگ با ساچمه های فولادی باعث شده بال اسکرو توانایی انتقال بار زیادی با کمترین میزان اصطکاک را داشته باشد. بال اسکروها بر اساس نوع دندانه هایشان در بازار یافت می شوند که معمولترین آنها بال اسکرو با دندانه های گرد و گام های متنوع می باشد. شما عزیزان می توانید برای آشنایی با انواع پیچ های انتقال قدرت (لید اسکرو و بال اسکرو) صفحات مربوط به آنها را در فروشگاه آنلاین برناپارت دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *