bornapart logo

پروفیل های صنعتی و متعلقات آن

قطعات پرینتر سه بعدی

توضیحات

امروزه پروفیل های صنعتی و متعلقات آن در بخشهای مختلف صنعت و ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. پروفیل یعنی این که سطح مقطع در طولی معین ثابت است. این ثابت ماندن سطح مقعطع در طولی معین باعث می شود، پروفیل استحکام بیشتری در برابر بارهای وارده داشته  باشد. هم چنین به دلیل عملیات پوشش دهی سطحی، در برابر فرسایش و خورندگی بسیار مقاوم است. وزن کم آن مزیت دیگری است که علاقمندان را به استفاده از آن ترغیب می کند. اصولا به دلیل سبک بودن آلومینیم نسبت به فلزات دیگر در ساخت پروفیل صنعتی از آن استفاده می شود. پروفیل های صنعتی در اندازه ها و سطح مقطع های مختلف مانند نیم دایره، ربع دایره، مربعی و مستطیلی، همراه با پیچ ومهره و اتصالات مخصوص در ساخت فریم دستگاههای مختلف از جمله پرینتر سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرند. تنوع شکل ظاهری پروفیل های صنعتی باعث شده است مهندسان در طراحی محصول با انعطاف پذیری بیشتری روبرو باشند.
پروفیل های صنعتی و متعلقات آن که در بخش صنعت بسیار کاربردی هستند به دو روش نورد گرم و سرد تولید می شوند. شمش فولاد نورد گرم است. نورد سرد از فرم دادن ورق های فولادی به وجود می آید. نوعی پروفیل صنعتی هم وجود دارد به نام پروفیل صنعتی مرکب که ترکیبی از نورد گرم و سرد است. فرایند ساخت پروفیل به این صورت است که ابتدا ورق فولادی به صورت رولهایی که با توجه به اندازه مورد نیاز از قبل نواربری شده اند، وارد خط نورد سرد می شوند و پس از این که فرم گرفتند درزجوش آنها به وسیله مواد مذاب آلیاژی دوخته می شود تا پروفیل صنعتی آماده شود.
برای آشنایی بیشتر با انواع پروفیل های صنعتی و متعلقات آن می توانید صفحات مربوط به پروفیل صنعتی را در سایت برناپارت مطالعه نمایید. در صورت نیاز به مشاوره، کارشناسان فنی برناپارت آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *